sobota, 15 czerwca 2024

użytkownik: niezalogowany [zaloguj]

 szybki dostęp

login

hasło

 
Rejestracja
Przypomnienie hasła


Zobacz w jakich
miastach działamy

 • Krok po kroku
 • Kalkulatory:
     - kredyt hipoteczny
     - kredyt samochodowy

 • Wszystko o kredytach
 •  
   

  FAQ - najczęściej zadawane pytania

   Czy mogę wysłać jednocześnie dwa zapytania na kredyt hipoteczny w PLN i w CHF?
  - Tak, ale należy pamiętać, że limit zapytań jest ograniczony. Używając kalkulatorów dostępnych na naszej stronie mogą Państwo obliczyć w jakiej walucie najkorzystniej zaciągnąć kredyt i przy jakich kursach wysokość raty zrównuje się z ratą w kredycie złotówkowym dla tego samego kredytu.

   Czy za pomocą strony smartbank.pl mogę szukać ofert leasingowych?
  - Obecnie nie. W najbliższym czasie zamierzamy wprowadzić zapytania ofertowe na leasing dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.

   Czy muszę wpisywać ilość rat w zapytaniu kredytowym?
  - Tak. W celu rzetelnego porównania otrzymanych ofert powinniśmy otrzymać z banków oferty na tą samą liczbę rat. Zamieszczone na stronie kalkulatory umożliwiają wyliczenie szacunkowej wielkości raty przy zadanej ilości rat, więc istnieje możliwość oszacowania wygodnej ilości rat.

  Czy mogę skorzystać z oferty jaką otrzymał mój znajomy za pośrednictwem strony smartbank.pl?
  - Teoretycznie tak, jednak pod warunkiem, że sytuacja materialna, cena kredytowanego przedmiotu i wpłata własna są identyczne. Banki uzależniają parametry kredytu od dochodów, wieku, wpłaty własnej i wielu innych cech kredytobiorcy i przedmiotu kredytowania.

   Jak mam się skontaktować z bankiem, który przesłał do mnie najlepszą ofertę?
  - Wystarczy wybrać najlepszą ofertę z listy i pojawi się zapytanie czy zgadzacie się Państwo na przesłanie swojego imienia, nazwiska oraz numeru telefonu do banku. Pracownik, który przygotował wybrana ofertę skontaktuje się z Państwem możliwie najszybciej.

   Po co mam oceniać ofertę banku?
  - Zależy nam na Państwa ocenie usługi świadczonej przez bank, ponieważ dzięki temu możemy wraz z ofertą przesyłać średnie oceny banku, który przesłał ofertę. Dodatkowo dzięki wystawianym ocenom możemy utrzymywać wysoki poziom świadczonych usług dobierając do współpracy najlepsze banki.

   Co mogę zrobić gdy bank zmienia ofertę podczas spotkania w banku?
  - Jedyny sposób to zgłoszenie takiego faktu pracownikom smartbank.pl i wystawienie adekwatnej oceny dla niesolidnego banku. Jednak pamiętać należy, że nieporozumienia mogą być przypadkowe i nie zawsze winę ponosi pracownik banku. Klient ma zawsze prawo odrzucić wybraną wcześniej ofertę i poprosić o kontakt z innym oferentem.

  Co się stanie gdy zapomnę o wystawieniu oceny usługi po trzech miesiącach od daty podpisania umowy?
  - Przypominamy o możliwości wystawienia oceny za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jeżeli jednak nie wystawią Państwo tej oceny to zostanie przepisana ocena usługi wystawiona po podpisaniu umowy kredytowej. Zależy nam na takiej ocenie, ponieważ dzięki niej wiemy jak bank traktuje naszych klientów po podpisaniu umowy kredytowej.

  Po co mam wystawiać ocenę po trzech miesiącach?
  - Po podpisaniu umowy obsługę klienta przejmują w banku inne departamenty. Ocena obsługi posprzedażowej klienta dają nam pełny obraz jakości świadczonych przez bank usług.

  Co mogę zrobić jak wyślę przez pomyłkę zapytanie kredytowe z błędem?
  - Podczas telefonicznej autoryzacji zapytania kredytowego mogą Państwo zgłosić ten fakt pracownikowi smartbank.pl. Błędne dane zostaną poprawione.

  Skąd mam wiedzieć, czy już otrzymałem ofertę z banku?
  - Po zalogowaniu na stronie smartbank.pl należy wejść do sekcji „moje zapytania i oferty”. Przy zapytaniu wyświetla się ilość otrzymanych ofert. Po wejściu do zapytania wyświetla się lista otrzymanych ofert. Ponadto otrzymanie każdej nowej oferty jest sygnalizowane za pośrednictwem poczty elektronicznej.

  Ile rat powinienem wybierać przy wpisywaniu zapytania ofertowego?
  - Należy skorzystać z kalkulatora dostępnego przy polu wpisywania rat. Kalkulator podaje przybliżone wielkości rat po wpisaniu okresu kredytowania. Wystarczy sprawdzić, w jakiej wysokości rata pojawi się przy danej ilości rat i ocenić czy stać nas będzie na sprostanie takim zobowiązaniom. Wybierając dłuższy okres kredytowania obniżamy miesięczną ratę.

  Czy mogę wysłać zapytanie kredytowe na kredyt spłacany w ratach malejących?
  - Nie ma takiej potrzeby. Wszystkie oferty zawierają informacje o wysokości raty równej a także pierwszej i ostatniej raty dla kredytu spłacanego w ratach malejących. Jeżeli bank oferuje kredyt spłacany w ratach malejących to taka informacja pojawi się w ofercie.

  Czy wpisując zapytanie kredytowe mogę połączyć swoje zarobki z zarobkami żony?
  - Tak. W formularzu zapytania jest miejsce na wpisanie dodatkowych dochodów i określenie kto je osiąga.


  Strona główna | FAQ | O nas | Kontakt | Polityka prywatności
  © smartbank.pl 2005. Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Projekt i realizacja: compunet Polska