poniedziałek, 22 lipca 2024

użytkownik: niezalogowany [zaloguj]

 szybki dostęp

login

hasło

 
Rejestracja
Przypomnienie hasła


Zobacz w jakich
miastach działamy

 • Krok po kroku
 • Kalkulatory:
     - kredyt hipoteczny
     - kredyt samochodowy

 • Wszystko o kredytach
 •  
   

  Pośrednicy kredytowi

  Kim jest pośrednik?

  Hasło „pośrednik” zazwyczaj kojarzy się negatywnie. Kojarzy nam się z dodatkowymi kosztami, brakiem kompetencji i nadużyciami. Podobnie jak w każdej innej branży, również wśród pośredników kredytowych znajdziemy solidne firmy i firmy „żerujące” na niewiedzy i naiwności klientów.

  Często zdarza się, że bank, sprzedaż danego produktu finansowego zleca pośrednikowi czyli stosuje tzw. outsourcing sprzedaży. W przypadku kredytów, bank dzieli się z pośrednikiem prowizjami jakie płaci kredytobiorca. Dodatkowe zyski pośrednika przynosi sprzedaż wszelkich produktów powiązanych z kredytem. Są to ubezpieczenia, pomoc przy ustanowieniu zabezpieczeń oraz pośrednictwo w kontaktach ze sprzedawcami kredytowanych produktów.
  Dodatkowo duża firma pośrednicząca może być w stanie wynegocjować dla nas niższą cenę na kupowany samochód. Jednak zachwycając się ceną samochodu, nie zapominajmy o dokładnym przyjrzeniu się ofercie kredytowej.

  Jakość usług u pośrednika

  Aby obiektywnie porównać oferty otrzymane z banków i od pośredników, należy się wyzbyć wszelkich uprzedzeń i racjonalnie porównać parametry proponowanych ofert kredytowych. Należy się oczywiście liczyć z nieuczciwością pośrednika, który „wymyśli” dodatkowe koszty świadczonej usługi, dopiero w dniu podpisywania umowy kredytowej. W uzasadnionych przypadkach wystarczy zgłosić taki fakt na piśmie do banku, który korzysta z usług nieuczciwego pośrednika. Najczęściej interwencja taka kończy się poważnymi kłopotami pośrednika nie wykluczając zerwania umowy współpracy pomiędzy pośrednikiem i bankiem.

  Obecnie banki bardzo skrupulatnie dobierają firmy pośredniczące w sprzedaży, tym samym dbając o swój wizerunek. Często pośrednikiem jest znana firma, posiadająca oddziały w całej Polsce. Zdarza się że dobry  pośrednik po kilku latach działalności przekształca się w licencjonowany bank. Przykładami mogą być takie firmy jak Lukas, PTF i Dominet.

  Jeżeli mamy poważne problemy z uzyskaniem kredytu w bankach, pośrednik może pomóc nam w uzyskaniu kredytu. Pośrednik posiada większe doświadczenie w przedstawianiu zalet swojego klienta we wniosku kredytowym i wie na co dany bank kładzie nacisk przy rozpatrywaniu wniosku o kredyt. Oczywiście musimy się liczyć wtedy z dodatkowymi kosztami.


  Strona główna | FAQ | O nas | Kontakt | Polityka prywatności
  © smartbank.pl 2005. Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Projekt i realizacja: compunet Polska